НОВОСТИ

На Закарпатті перейменовано ще 15 вулиць – на честь Карпатської України, Івасюка і Глюка

30 марта 2016 13:54 | Новости

У рамках Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки" голова ОДА Геннадій Москаль підписав чергове розпорядження про перейменування вулиць. Документом змінені назви 15 топонімів у восьми населених пунктах Хустського і Тячівського районів.

Згідно з розпорядженням, вулицю Жовтневу в селі Жовтневе Хустського району Закарпатської області змінено на вулицю Володимира Івасюка (український співак і композитор, автор пісні «Червона рута»).
Вулицю Кірова в селі Іза Хустського району перейменовано на вулицю Кирила Галаса (відомий український мовознавець, уродженець с.Іза).
Вулицю Колгоспну в селі Іза Хустського району – на вулицю Юліана Ревая (український закарпатський громадський і політичний діяч, прем’єр-міністр Карпатської України).
Вулицю 50 річчя Жовтня в селі Іза – на вулицю Гаврила Глюка (видатний закарпатський живописець).
Вулицю Кірова в селі Кошельово Хустського району перейменовано на вулицю Юрія Герца (видатний закарпатський живописець, лауреат Шевченківської премії).
Вулицю Колгоспну в селі Кошельово – на вулицю Августина Волошина (президент Карпатської України, удостоєний звання Героя України посмертно).
Вулицю Жовтневу в селі Сокирниця Хустського району – на вулицю Олександра Блистіва (карпатський січовик, командант сотні Хустського коша. Розстріляний хортистськими військами в березні 1939 року).
Вулицю Жукова в селі Сокирниця – на вулицю Михайла Грушевського.
Вулицю Щорса в селі Сокирниця – на вулицю Федора Корятовича (литовсько-подільський князь, котрий у 14 столітті переїхав на Закарпаття і справив величезний вплив на політичне й культурне життя краю).
Вулицю Чапаєва в селі Сокирниця – на вулицю Кротона (український борець і силач, у 1928 році визнаний найсильнішою людиною планети).
Вулицю Жовтневу в селі Тарасівка Тячівського району – на вулицю Карпатської України.
Вулицю Жовтневу в селі Терново Тячівського району – на вулицю Федора Манайла (видатний український закарпатський живописець).
Вулицю Жовтневу в селі Чумальово Тячівського району – на вулицю Українську.
Вулицю Кірова в селі Чумальово – на вулицю Монастирську.
Вулицю Чапаєва в селищі Дубове Тячівського району – на вулицю Василя Ґренджі-Донського (видатний закарпатський письменник, активний діяч Карпатської України).
Наступні розпорядження голови ОДА про перейменування топонімів у рамках «декомунізації» буде підписано найближчим часом.

Джерело: moskal.in.ua

Новости RSS   Просмотров(256)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
Увага, на Закарпатті небезпека сходження лавин!
Увага, на Закарпатті небезпека сходження лавин! 28 января 2016

За повідомленням Закарпатського обласного центру з гідрометеорології, 28-29 січня у зв’язку з відлигою на високогір’ї Закарпатської області зберігатиметься ІІІ (підвищена) ступінь лавинної небезпеки (з V ступенів по міжнародній шкалі).

Просмотров (280)
На Закарпатті знайшли нове велике родовище газу
На Закарпатті знайшли нове велике родовище газу 26 ноября 2015

У Великоберезнянському районі Закарпатської області, поблизу села Тихий було відкрито нове родовище газу. За результатами геологорозвідувальних робіт ВАТ “Укргазвидобування” у Великоберезнянському районі Закарпатської області, поблизу села Тихий відкрито Лютнянський газове родовище, передає Голос українською з посиланням на прес-службу “Укргазвидобування”.

Просмотров (304)
В Ужгород из Киева будет курсировать дополнительный поезд
В Ужгород из Киева будет курсировать дополнительный поезд 29 октября 2015

Укрзализныця назначила курсирование дополнительного поезда в направлении Ужгорода.

Просмотров (424)
Вернутся к разделу: Ужгородские новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)